Šperk jako ideální dárek na Vánoce

Chcete své blízké překvapit originálním dárkem, na který jen tak nezapomenou? Vyberte osobitý šperk a darujte jej na Vánoce. Inspirujte se tipy a radami, pro koho se jaký šperk hodí a případně, jak ho zabalit a překvapit.

 

jewelry-618429_640

Dárek pro protějšek

Pokud vybíráte šperk pro svůj protějšek, měli byste vědět, jaké šperky nejčastěji nosí a jaké preferuje. Může se jednat o prsten, náramek, náušnice nebo náhrdelník. Na Vánoce vyberte klidně kombinaci šperků a darujte celou sadu. Myslete i na barvu, která by měla ladit ke stylu oblékání a k líčení. Pozor si dejte na správnou velikost prstenu, případně náramku. U náušnic se zajímejte, zda má žena raději menší a decentní nebo visací náušnice.

 

Dárek pro rodiče

Výběr šperku pro rodiče také nemusí být ničím složitým. Sami víte, jaké šperky rodiče nosí, stačí se jednoduše podívat, zda mají na ruce prsten, řetízek, případně jaké nosí máma náušnice. U mužů je výběr šperků složitější, většinou nešlápnete vedle stříbrným řetízkem nebo náramkem. V tomto případě se raději vyhněte barvám i přílišnému zdobení.

 

Dárek pro kamarádku nebo kolegyni

Pro kolegyni v práci nebo dobrou kamarádku se vánoční dárek vybírá nejlépe. S kamarádkou nebo kolegyní totiž trávíte spoustu času, a tak máte prostor zjistit, co se jí líbí a co naopak ne. Možná jste ji slyšeli postesknout si, že by chtěla nový náramek nebo náhrdelník. V takovém případě máte vyhráno a dárkem v podobě šperku ji rozhodně potěšíte.

 

Dárek pro prarodiče

Lámete-li si hlavu, co koupit babičce k Vánocům, když už všechno má a říká vám, že nic nepotřebuje, věřte, že šperk ocení každá žena. Vybrat můžete visací náušnice, které zvýrazní jemné linie obličeje a zároveň jsou elegantním doplňkem. Úspěch budou mít i náhrdelníky s kameny Swarovski, které stále patří k módním hitům.

 

Dárek pro děti

Nebojte se obdarovat šperkem i děti. Vyberte slušivé náušnice, případně dětské prstýnky s veselými a pohádkovými motivy. Dopřejte dětem, aby se cítily jako v pohádce a svůj nový šperk tak braly jako poklad, o který budou pečovat.

 

Jak správně vybrat

Při výběru vánočního dárku myslete vždy na to, abyste druhého překvapili a potěšili. Správným šperkem dáte najevo, že vám na dotyčném záleží a chcete pro něj jen to nejlepší. Vyhněte se dárkům, které zapadnou mezi ostatními a darujte něco, co druhému zůstane na památku.

 

Jak dárek zabalit

Šperk zabalte do ozdobné krabičky, můžete jej zabalit i originálně do ozdobného pytlíčku, případně vymyslet vtipné balení. Zajímavým nápadem je zabalení šperku do skořápky od ořechů, za pomocí tavné pistole.