7 rad, jak vybrat šperk pro ženu

Šperk by měl podtrhnout ženskou krásu a příjemný vzhled. I proto je důležité vybrat šperk správně. Myslet musíte na vhodný typ šperku, správnou velikost a zároveň zohlednit, jaký typ ženy chcete obdarovat. Nechte si poradit a vyberte správně!

 

ring-2361513_640

1) Jaký typ šperku

Výběr šperku pro ženu nemusí být tak složitý, jak se na první pohled zdá. Nejdříve se rozhodněte, jaký typ šperku zvolíte. Může se jednat o stříbrný prsten, náramek, náhrdelník s kameny Swarovski nebo řetízek s přívěskem. Vybrat můžete i víc šperků najednou, které společně vytvoří elegantní set.

 

2) Vhodný materiál

Vybírat můžete z několika materiálů, mezi nimi je oblíbenou stálicí stříbro. Jedná se o antialergenní materiál, který se hodí k mnoha módním stylům a nepůsobí rušivě. Doba výrazných zlatých šperků je pryč, v současné době má zelenou elegance, střídmost a spíše minimalismus.

 

3) Správná velikost šperku

Důležitým krokem pro výběr šperku je zjištění správné velikosti. Pokud kupujete prsten, můžete dotyčné změřit prst, případně použít ke koupi starší prsten, který změříte. U náhrdelníku myslete na výšku ženy, u náramku na to, aby nikde netlačil a na ruce nezavazel.

 

4) Pro jakou příležitost

Šperk je skvělým dárkem k Vánocům, zde se nebojte pořídit set náušnic, náhrdelníku a prstenu. Překvapit ženu můžete i na narozeniny, svátek, výročí nebo třeba na Valentýna. Každá žena ocení šperk, který podtrhne její krásu. Nemusíte se tak bát, že byste tímto dárkem šlápli vedle.

 

5) Typ ženy

Pokud vybíráte šperk pro ženu, která šperky nosí minimálně, vyberte jí prsten nebo náhrdelník, hodící se do společnosti. Pro ženu, která miluje veškeré módní výstřelky zvolte výraznější šperk. Pro elegantně oblékanou ženu se skvěle hodí stříbrné šperky s kameny Swarovski.

 

6) Oblíbené barvy

Myslete na oblíbené barvy obdarované. Pokud máte ve své blízkosti ženu, které chcete darovat šperk a víte, že miluje modrou barvu, tak je volba jasná. Vyberte šperk s modrým kamenem. Výhodou stříbrných šperků je snadná kombinovatelnost s většinou barev a stylů oblékání.

 

7) Šperk jako vzkaz

Darováním šperku se dá ženě říct mnoho. Pokud vybíráte dárek z lásky, šperk je jakýmsi potvrzením vašeho vyznání. Pokud vybíráte dárek pro mámu, babičku nebo kamarádku, říkáte šperkem, že vám na nich záleží a že jim chcete udělat radost.